ORTAOKUL

Özel Akdeniz Ortaokulu olarak başarılarımızın temelinde ‘’Tam Öğrenme Modeli’’ni uygulamamız yatmaktadır.

Milli ve manevi duygulara verilen değer

Akademik çalışmalarımıza devam ederken öğrencilerimize olumlu davranış kazandırma odaklı anlayışımızla da çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi benimsemeyi içselleştirmiş, toplumun yararına başarılar elde etmeyi aklından çıkarmayan bireyler yetiştirmekteyiz.

Eğitim parolası: "Düzen"

Eğitimimşzin parolası ‘’düzen’’dir. Nerede, ne yapması gerektiğin bilen, nasıl ders çalışması gerektiğini kavramış olan öğrencilerimiz zevk alarak okula gelmektedir.

Hem akademik hem sosyal

Özel Akdeniz Ortaokulu olarak çağın gereklerini hem akademik hem sosyal alanlarda uygulayabilen öğrenmeyi öğrenen ve kendi öz değerini fark ederek büyüyen bireyler yetiştirmenin gurunu sizlerle paylaşmaktayız.

Tüm sınıflarımızda ‘’Aktif Öğrenme’’ metodları uygulanır. 5.,6. ve 7. sınıflarımıza sık sık deneme sınavları uygulayarak eksik görülen konularda hızlı bir şekilde tekrarlar yapılır. 8. sınıflarda liselere geçiş sınavına hazırlık olarak üst düzey çalışmalar yapılır. Derslerin müfredatlarına göre yoğunlaştırılmış programlar uygulanarak ayda dört defa deneme sınavı yapılır. Deneme sınavları değerlendirilirken ‘’Tam Öğrenme Modeli’’nden hareketle konu eksikliklerine göre çalışmalar uygulanır. Sınava son bir ay kala konular bitirilip kamp dönemi başlatıralarak deneme sınav sayısı arttırılır. Tüm bu çalışmaları izleyen rehberlik servsinin yürüttüğü programlarla da her öğrenci birebir izlenir ve velilerimiz bilgilendirilir.

Akademik çalışmalarımız ve bu çalışmalarımızın meyvesi başarılarımız spor, sanat ve kültürel, sosyal faalitlerde de kendini ispat etmektedir. Amacımız sadece akademik olarak değil sosyal olarak da öğrencilerimizi yaşama hazırlamaktır. Bu anlamda öğrencilerimizin kendi istekleri doğrultusunda seçtikleri kulüp çalışmalarımızla çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine geliştirmelerine  imkân sağlamaktayız.

HEMEN KAYIT YAPTIRIN!

Daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize ulaşın.